O kapele

Existence kapely MixBand ( pod tímto názvem vystupuje kapela od července 2014 – do té doby CountryMix)  z Uherského Brodu se datuje od podzimu roku 2006  v původním složení  – Radomír Straka – saxofon, klarinet, flétny;  Ivan Zábelka – mandolína, banjo;  Jaromír Zahradník – baskytara;  Jiří Liška – bicí, Radek Straka – housle, Vítězslav Bistrý – kytara a jako host Jitka Hrubošová – zpěv

Z počátku se kapela orientovala spíše na country hudbu s jazzovými a bluesovými prvky, ale postupem času začala převládat hudba swingovějšího charakteru. Z toho důvodu také došlo ke změně názvu kapely.
Tomu odpovídá i současné nástrojové obsazení pětičlenné skupiny: 
Radomír Straka –  saxofon, klarinet, flétny, zpěv;
Radek Straka – housle, zpěv;
Bronislav Černý – kytara, zpěv;
Jaromír Zahradník – baskytara, zpěv;
Pavel Velčovský – bicí.
Hudbu od swingových a jazzových standardů, dixie, blues, R&R, country, beat, folk-rock…, skladby s vlastními texty  i převzaté hraje skupina MixBand ve vlastních “swingovějších” aranžích.
Za dobu své působnosti vydala dvě CD, úspěšně vystupovala na spoustě hudebních festivalů ( v roce 2017 zvítězila  v oblastním kole interpretační PORTY a zúčastnila se finále celostátního kola),  odehrála desítky koncertů a nespočet tanečních zábav a soukromých akcí.

Kapelu  můžete najít i na facebooku – MixBand Uherský Brod